Přeskočit na obsah

O nevyžehleném ubruse

Když máte na stole vyžehlený ubrus, nikdo si toho nevšimne. Když ale máte ubrus nevyžehlený, všichni to vidí.

Věděli jste to?

On totiž vyžehlený být má, když prostíráte pro své klienty či hosty.

Zkuste si někdy udělat fotku krásně dekorované slavnostní tabule s nevyžehleným ubrusem. Víte, co na fotce uvidíte jako první? Nevyžehlený ubrus! A když ne vy, tak já to tam rozhodně vidím:-).

Zdá se to jako banalita? Samozřejmě lze argumentovat, že je hlavní, jak se klient dobře najedl. Že mu chutnalo. No jistě, to JE důležité, ale copak není stejně tak důležité, že vy dbáte na detaily a klienta zbytečně nazatěžujete přemýšlením o nedostatcích, na které jste se vykašlali?

Kolik času zabere rozžehlit sklady na ubrusu, který včera přivezli z prádelny a dneska jde na akci? A že není ve chvíli zakládání tabule čím žehlit? Jako vážně?

Na detailech nesmírně záleží. Už nežijeme v době, kdy se plán plní na 120% a hlavně aby to nějak bylo. Jít dnes do restaurace neznamená jít tam pouze za účelem nasycení. Tahle doba už byla. Lidi chodí do restaurace za zážitkem. A když ho nedostanou, příště půjdou jinam. Ave! všem gastro a event zařízením, kteří tuhle alchymii už pochopili. Těm, co vytvářejí zážitkové prostředí (se smyslem pro detail) pro své zákazníky a tím si je udržují.

Lidstvo se v těchto časech má nejlépe, jak se kdy za celou svou existenci mělo. Má všechno na co si vzpomene a ještě mnohem víc. Má neomezené možnosti, může se z pohodlí domova virtuálně podívat do celého světa. A může bezhraničně srovnávat. Tak si zkuste příště při pohledu na ubrus vzpomenout, že na detailech fakt záleží. Neříkám, že jeden nevyžehlený ubrus vám položí byznys a nikdo se u vás už nikdy nenají. Říkám, že líný provozovatel (a je fuk, že to měl na starosti personál, ty sis ho nepohlídal nebo nenaučil) svůj byznys položit může.

Pokud ovšem není natolik líný, že vymyslí obří zlepšováky, aby si ušetřil práci. Pak je za miliony prodá do světa a vydělá navždy.
Ale o tom zase v jiném sloupku.

Obsah článku