11 tipů jak zefektivnit marketing vašeho eventového prostoru

Je to pořád dokola. Potřebujeme nové zákazníky, další business, více peněz. Eventového businessu se to týká taky. Odjakživa. Pokud provozujete hotel, zámek, resort nebo jiný typ eventového areálu, tak předpokládám, že to řešíte. Ať už je vaším cílem přilákat více hostů, zvýšit povědomí o službách, nebo získat nové dlouhodobé klienty, efektivní propagace je klíčem k úspěchu.

1. Zaměřte se na cílovou skupinu

Pokud nevíte, komu prodáváte, je to k ničemu. Z praxe, často bývá rozdíl mezi tím, komu prostory své služby nabízejí (marketing) a komu je skutečně prodají. Proč a v čem?

Máme zkušenost, že spousta eventových prostor a dodavatelů dělá marketing podle pocitu, podle toho co se jim líbí a nelíbí. Zeptají se maximálně kamarádů nebo manželky. Jsou kamarádi a manželka tím zákazníkem, kterému chcete prodat? Pokud ano, v pořádku. Pokud ne, šlápnutí vedle.

Říká se tomu persona (avatar). Není to tak těžké, jak to vypadá. Fakt. Vemte si papír, iPad, udělejte si nástěnku. Projděte si zpětně ty nejlepší zákazníky, které jste měli (protože takové pravděpodobně budete chtít do budoucna). Napište si k nim jak se k vám dostali, jací byli, kde pracovali, co se jim líbilo, co ne.

Pokud taková data nemáte, musíte si takové zákazníky “vysnít”. Můžete se inspirovat také pomocí AI, ale tady opatrně.

My používáme super metodiku – Komu tím prospějete co

Persona

KOMU

  • cílová komunita
  • co jsou zač
  • co mají rádi
  • co řeší
  • čeho se bojí
  • co je trápí

TÍM

  • co to vlastně děláme
  • produkt
  • charakteristika
  • výhody
  • liším se něčím

PROSPĚJETE

  • čím jsme jim užiteční
  • proč by mě měli mít rádi
  • co kdybychom nebyli
  • co pro to děláme
  • jak se u toho cítíme

CO

  • jak to říkám
  • narativ
  • jaké komunikační kanály
  • kolik na to mám peněz
  • vím, jak to funguje?

2. Vytvořte skvělou vizuální prezentaci

Kvalitní fotografie a videa mohou výrazně ovlivnit dojem z vašeho prostoru. Představte si, že zákazník vidí na sociálních sítích, webu nebo kdekoli jinde nádherný záběr vašeho zámku při západu slunce nebo stylovou konferenční místnost připravenou na obchodní jednání. Investujte do profesionální vizuální prezentace, která podtrhne ID vašeho prostoru nebo služby

Tip: Pokud máte prostředí s výjimečnými prvky (např. historické interiéry, wellness s výhledem), ujistěte se, že jsou na vašem webu vidět na první pohled – my tomu říkáme ID.

3. Buďte aktivní na sociálních sítích

Sociální sítě jsou dnes nenahraditelným nástrojem propagace. Využijte platformy jako Instagram, Facebook nebo LinkedIn podle typu vašeho businessu a cílové skupiny. Instagram je vhodný spíše pro svatební business, Facebook v určité formě a přístupu taky a na LinkedInu zase oslovíte business zákazníky, kteří váš prostor využijí k pracovním eventům. 

Sdílejte příběhy vašich zákazníků, zákulisní fotky, speciální akce nebo zajímavosti o vašem prostoru nebo službě.

Tip: Nezapomeňte na interakce – odpovídejte na komentáře, reagujte na dotazy a poděkujte za každou recenzi.

4. Využijte recenze a reference

Připravte si proces na získání referencí z eventů. Recenze na Google, Tripadvisoru nebo na sociálních sítích budují důvěru nových zákazníků. A opravdu je čtou. V jedné z našich firem, KV-Production, jsme na recenzích postavili celý business. Díky tomu jsme šli velmi rychle nahoru. Základem je dobře nastavený proces získání a distribuce recenze.

7. Zorganizujte speciální akce

Jednorázové akce, jako jsou dny otevřených dveří, kulturní večery, workshopy nebo degustace, mohou přitáhnout pozornost nových klientů. Nabídněte zážitek a motivuje návštěvníky, aby se vraceli. 

Pokud takovou akci organizujete, určitě využijte jednoduchý předprodej vstupenek od BOOM Events, který má zároveň férový ceník. Jak BOOM Events funguje se můžete podívat také v našem podcastu Svět Eventů, kde byl jedním z hostů také CEO Boom Josef Tajovský.

K samotné propagaci, událost na Facebooku už nestačí. Podívejte se na aplikace jako lu.ma, Eventee, TheMatch apod.

8. Aktualizujte svůj web

Blíží se doba AI vyhledávání. Klíčem k úspěchu bude dobře udělaná digitální stopa. Jednou z nich je SEO přizpůsobené pro AI vyhledávání. O tom jsme nedávno psali tady.

Většina dnešních webů není připravena. Obraťte se na nás, pomůžeme vám s tím.

Tip: Investujte do blogu, kde sdílíte rady, tipy nebo příběhy spojené s vaším businessem. To zvyšuje důvěryhodnost a přivádí nové návštěvníky na váš web. Máme ověřeno.

9. Zvažte placenou reklamu

Ale opatrně. Placená reklama na Google, Facebooku nebo Instagramu má smyls. Ale né vždy a pro vše.

Pokud potřebujete s nastavením online reklam pomoct, pro komplexní správu kampaní se obraťte na nás, pokud potřebujete pomoct s PPC kampaněmi na konkrétní event, můžete využít služeb BOOM Events, který se taky specializuje na pomoc organizátorům při získávání nových návštěvníků, třeba pro festivaly.

10. Nezapomeňte na e-mail marketing

Budování databáze kontaktů a pravidelné zasílání newsletterů vám umožní zůstat ve spojení s klienty. Posílejte jim exkluzivní nabídky, aktuality nebo připomínky na nadcházející akce. Skvělé to má vyřešené třeba Outdoor&Colors se svým ebookem nebo město_moře, kteří mají více zdrojů pro získání emailů.

Tip: Zahrňte do e-mailů atraktivní vizuály a jasné výzvy k akci, například „Rezervujte hned“ nebo „Zjistěte více“.

11. Měřte a optimalizujte

Poslední důležitou aktivitou je pravidelně sledovat, co funguje a co ne. Analyzujte výsledky vašich kampaní, návštěvnost webu nebo engagement na sociálních sítích a přizpůsobte svou strategii na základě dat. Né emocí, ale dat.

A na závěr příběh

Pamatujte, že každé místo i služba má svůj příběh – ukažte světu ten váš. Příběhy totiž prodávají. Odjakživa. A nechte příběh odvyprávět ty, kteří jej prožili. Ať už příběh zákazníků, majitele, event manažera. Lidé jdou za lidma, né za prostorem. Sledujte náš YouTube kanál, tam se příběhy našich zákazníků začínají postupně objevovat.

A pokud budete chtít s čímkoliv o čem jsme tady psali pomoct, pojďme se potkat 🙂

Obsah článku

Další články